top of page

 

Malebná drevenica v krásnom prostredí s čerstvým dedinským vzduchom, jedinečnou faunou a flórou. Drevenica je zrekonštruovaná na starosvetský štýl. Sme vášniví folkloristi tak v drevenici nájdete mnoho zaujímavých zachovalých a tradičných vecí z regiónu. Televízor preto v chalúpke nenájdete. Kedysi sa žilo v jednej malej miestnosti s pieckou a čas sa trávil s blízkymi. 

Ak preferujete súkromný Wellness, v roku 2019 sme použitím vysušeného dreva ThermoWood vybudovali Zbojnícku fínsku saunu vedľa ktorej je ochladzovacia kaďa pre úplny zážitok zo saunovania. Tiež sa môžete vyhriať v horúcej Zbojníckej vírivke s integrovanou pieckou. Areál je situovaný v kľudnej časti, na hornom konci dediny Čavoj, priamo vedľa potoku pretekujúceho cez pozemok. Vedľa chalúpky je altánok s posedením v ktorom si môžete s rodinou grilovať alebo uvariť kotlíkový guláš.

Čičmany, dedina preslávená s originálnymi drevenicami s charakteristickou bielou ornamentálnou výzdobou je hneď za kopcom vzdialená necelých 15km. Bojnický zámok spolu s Bojnice ZOO a kúpaliskom Čajka Bojnice, sú tiež na skok. Aktuálne je nad Bojniciami aj novootvorená vyhliadka korunami stromov. Avšak stále sa dá čas využiť napríklad aj rodinnou túrou s rôznou náročnoťou alebo celodenným oddychom pri Vodnej nádrži Nitrianske Rudno. Cez zimu sa môžete lyžovať v lyžiarskom stredisku Javorinka Čičmany, takisto môžete zrelaxovať v Bojnických Kúpeloch. V prípade nepriaznivého počasia máte k dispozícii aj pár spoločenských hier priamo na chate.

Chalúpky boli vďaka zachovaniu ľudovej architektúry už párkrat použité ako prezenčný areál pre natáčanie KAPURY - folklórnej televíznej relácie.

bottom of page